Ana Sayfa Hakkında/About

Hakkında/About

tarafından admin

1980 İstanbul doğumlu olan Canan SAĞAR, yaşamını çocukluk yıllarından beri Londra’da sürdürmektedir.

SAĞAR, müziğe çocukluk yıllarında başlamış ve çok geçmeden müzik onun için kendini ifade etme aracına dönüşmüştür. Acıları, duyguları, düşünceleri ve de hayata dair anlamlı bulduğu her şeyi ürettiği müzik eserleriyle yine hayatın içine katmış, insanlara sunmuştur ve böylelikle – kendi deyimiyle- kendinden bir şeyler yaratmıştır.

SAĞAR’ın kendini anlatma serüveni sadece müzikle sınırlı kalmamış, kişisel blogunda, çeşitli dergilerde ve diğer platformlarda paylaştığı yazılarıyla fikirlerini toplumla paylaşmıştır.

SAĞAR, eylemini ve söylemini uyumlu tuttuğu yolculuğunda ilk müzik albümünü 2015 yılında ’13’ ile yapmış ve bu albümünü çocuk gelinlere ithaf etmiştir. Daha sonra tekli eserler de çıkaran Canan SAĞAR, 2017 yılında ‘kalbim’ albümü ile yine dinleyicisi ile buluşmuştur. Ve bu çalışmanın hemen ardından 2018 yılında on değerli kadın solistin kollektif katkı sunduğu ‘On Kadın’ albümü ile kadın sorunlarını müzik yoluyla dile getirmeye çalışmıştır. Bu çalışmaların da ardından Canan SAĞAR ‘Yurdumun Emekçileri’ teklisiyle emekçilere yeni bir marş hediye etmiştir.

Bu teklinin ardından sözlerini yazdığı “Bir Kuş Olsam” şarkısını, Alp Murat Alper ile düet olarak yayınladı.

2020 yılında “Ey İnsanlar Nereye” isimli, söz ve müziği sanatçıya ait olan şarkıyı yayınladı.

2021 yılında, “İkimiz de Yandık (tekli), “Sen Bana Dokundun” (albüm) ve “Kelebek” şarkılarını yayınladı.

Yeni albüm çalışmaları da devam etmekte olan SAĞAR, sadece müzisyen ve yazarlık kimliği ile bizleri selamlamıyor, aynı zamanda müzik öğretmenliği yaparak öğrencilerinin müzik yolculuğuna da eşlik ediyor…