Ana Sayfa Albümler Sen Bana Dokundun

Sen Bana Dokundun

tarafından admin
0 yorum 711 Görünümler

Merhabalar!

Sizlere yeni albümüm “Sen Bana Dokundun”u büyük bir sevinç ve heyecanla duyurmak istiyorum.

Gönlümden akan notalar ile birleştirdiğim şairlerin şiirlerini bu albümde bir araya getirdik. Olmasını istediğim çok fazla isim vardı ama bu sefer ancak bu kadarına yetişebildim. Bu bağlamda kimseyi kırmamış olmayı diliyorum ve umarım ileride başka projelerde nice güzel insanlarla kesişir yollarımız.

“Sen Bana Dokundun” adı gibi birbirimize dokunduğumuz, uzaktan uzağa da olsa sevgi büyüttüğümüz şairlerle birleştiğimiz bir yolculuk oldu. Birçok beste yıllar evvel yaptıklarımdı. Bu yaz, güneşin de yaşadığım yere fazla gülümsemesi ile yeni besteler de oldu; kimi ağlarken, kimi gülerken.

Kelimelerin güzelliğine, dillerin yüceliğine inananlardanım. Velakin, bazen kelimeler insanın duygusunu tarif etmeye yetemeyebiliyor. “Teşekkür” yetmeyecek bu albümde isimlerimizin yan yana geldiği bütün o kıymetli insanlara. İçimden kocaman; “İyi ki varsınız!” diyorum. Varlığınız dünyayı güzelleştiriyor, yaşanılası kılıyor desem bilmem biraz olsun anlatır mı duygularımı.

Canım hocalarım Ahmet Çuhacı, Yelda Karataş, Şükrü Erbaş ve Ahmet Günbaş, sizlerle yaşadığım zamanda karşılaşmış olmak ne büyük şans. Bir kelam ile bana koşulsuz şartsız şiirlerinizi armağan ettiğiniz için minnettarım. Duygularımı anlatamayabilirim, bağışlayın, dilerim yaşadığımız sürece yıllar içinde varlığınızın benim için ne kadar kıymetli olduğunu hissettirebilirim.

Nehrin öte kıyısından aldığım bir posta ile bestelemiştim “Sarhoş Şarkı”yı, bilir misin “Çektiğim çileyi sorma sevdiğim”derken, her söylediğimde nasıl içime dokunduğunu. Bu albümde olmazsa olmazdı. Bir de ‘İstanbul’a Şarkı’, o da benim gözbebeğim şehrimin hazin öyküsüyle sızlatır kalbimi. Seninle iyi ki kesişti yollarımız, o güzel kalbin, bana armağan ettiğin şiirlerini ömrümce saklayacağım.

Engin Sagun… O hem şairim, hem dostum. Birlikte yaptığımız kaçıncı şarkı, kaçıncı şiirin melodi ile bütünleşmesi bilmiyorum, tek bildiğim yolun sonuna kadar birlikte yürüyeceğim. Varlığı her zaman güç veren, kıymetlim, değerlim. Sen hiç eksik olma.

Eli kalem tutup şiire kanatlanan kadınlar: Nuran Barengi ve Sultan Karataş. Nuran’la yaşadıklarımızı şarkımızı paylaşırken anlatmak istiyorum, ancak böyle güzel buluşabilir iki kalp; hayata ve sana yolun başından beri yanımda olduğun için teşekkür ederim. Sultan ile tanışmamız Yelda hocam ile kucaklaştığım zamanda oldu. Ne büyük güzellikti ve anısı öyle kaldı. Ardından bir sürpriz ile başladı her şey ve mis gibi bir şarkı doğdu. Kalbime dokunanlardan.

Son olarak (bu yazı için geçerli), hayat arkadaşım, benim canım sevgilim İbrahim Kırılmaz. Seninle yolumuz kesiştiğinden beri birbirimizi dinledik, hanemizden başlayıp nice insana da dokunarak yolumuzu büyütüp, güzelleştirdik. Görmek, duymak ve bilmek ne güzel kelimelerdir, bunu tam manasıyla yaşadık. “Sen Bana Dokundun” sonra her bir şarkıma kalbini katarak dokundun ve böyle yüz akım bir albüm doğdu. Ömrümce sevmek, birlikte yürümek isterim; ne bir adım önde, ne de arkada, sadece yan yana.

Sözü çok uzattım ama ben kısa anlatamıyorum.

İyi dinlemeler!

Discover “Sen Bana Dokundun” by Canan Sağar on Deezer https://deezer.page.link/jDvjUbY63kMqNFvS7

Şunları da Beğenebilirsiniz

Yorum Bırak